MAGnificent People of 2025. party
MAGnificent priče i inspirativni intervjui koji su obilježili 2025. godinu
Zaista je težak zadatak sažeti svih 365 dana MagMe sadržaja u samo jedan članak, no potrudit ćemo se izdvojiti najzanimljivije priče, suradnje i intervjue koji su nas ove godine inspirirali i nagnali nas da naši planovi za 2026. godinu budu još veći, projekti još uzbudljiviji, a teme još više u skladu sa željama naših čitateljica i čitatelja.
Moda, pogotovo ona luksuzna, naša je strast i područje u kojem vam se uvijek trudimo prvi donositi ekskluzivne vijesti, otkrivati nerazvikane brendove i informirati vas o trendovima koji će vladati u narednim mjesecima.

H&M x Magda Butrym
Upravo je tako bilo i ove godine – ne samo da smo među prvima prenijeli vijesti o zbivanjima na globalnoj modnoj sceni poput izmjena kreativnih direktora u najvažnijim modnim kućama (kojih je ove godine bilo baš puno), nego smo vam donosili i aktualne modne vijesti koje se tiču našeg hrvatskog tržišta. Među njima se ističu dolazak brenda Toteme u Hrvatsku, ponovno otvaranje preuređenog Maria Storea, kao i činjenica da smo prvi mogli vidjeti luksuzne Rolex i Tudor satove predstavljene na Watches & Wonders sajmu te isprobati komade iz kolekcije H&M x Magda Butrym te o tome vas izvjestiti.

Otkrili smo vam i ključne trendove u modi, ali i u svijetu luksuznog nakita te na radar stavili brojne modne it komade, s potpisom dizajnerskih i high street kuća, koji su predstavljeni tijekom godine. Pisali smo vam i o modelima koji su obilježili 2025. poput natikača sa zatvorenim prstima, svilenim maramama, brodaricama koje su bile apsolutni hit, kaputa sa šalom, pidžama hlačama koje su svi nosili tijekom proljeća i ljeta, tenisicama od brušene kože i o komadima u boji maslaca koja je, uz smeđu, dominirala godinom.

Ana Kričković x Magali concept store Power Dressing
U novim rubrikama Tjednih top 10 i How To Style It otkrivali smo vam najljepše komade iz različitih kategorijama te pokazali vam kako ih stilizirati, a putem editorijala smo vam pokazali i kako nositi jednu od najchic kombinacija – jeans & diamonds. Isto tako, u fokus smo stavili power dressing trend – kroz modnu priču s uspješnom poslovnom ženom Anom Kričković, ali i event u organiziraciji s Magali concept storeom u sklopu kojeg su predstavljene nove modne kolekcije renomiranih brendova.

Aperitivo con Attico event
Povodom dolaska brenda The Attico u Hrvatsku – točnije u Indigo store, organizirali smo i mini modno druženje, a na eventu Best of New Season predstavili smo influencericama, poznatim licima, poslovnim ženama i našim čitateljicama sve novitete iz modne i beauty industrije za koje trebaju znati.

MagMe x Veronique Gabai event
I početak godine bio je rezerviran za druženja s uspješnim ženama – održan je MagMe x Veronique Gabai event, u suradnji s Rite Storeom, povodom dolaska tog brenda u Hrvatsku (pričali smo i s osnivačicom), a žensku snagu i međusobnu podršku slavili smo i u sklopu MAGnificent Women i Porsche Experience eventa.

MAGnificent Women i Porsche Experience event
Imale smo tako priliku raditi intervju sa biznis ženama koje nas inspiriraju poput Dajane Mrčele, Tamare Žaje i Ivane Kovačić, ali i onima koje nas inspiriraju na drugačiji način poput Mije Matijević koja je javno podijelila svoju borbu protiv raka dojke u nadi da će pomoći drugima ili Tamare Kalinić koja je u novom projektu spojila znanost, ljepotu i obiteljsku tradiciju. Teško je izdvojiti sve moćne žene s kojima smo imale priliku razgovarati ove godine, a ovo je samo dio njih.

Mia Matijević
Vodili smo vas i u zanimljiive arhitektonske projekte i predivno uređene interijere diljem Hrvatske i regije – otkrili smo kako izgleda život u Iblerovoj zgradi, kako je stvoren suvremen i topao dom u Splitu, kako izgleda kad se spoje funkcionalnost i estetika u Labinu ili, pak, moderan stil i minimalizam u Beogradu te koji je finalan rezultat stana tijekom čijeg je preuređenja sve pošlo po krivu (izgleda fantastično).

Stan u Labinu
Kad je beauty rubrika u pitanju trudili smo se isprobati sve trenutačno viralne proizvode i tretmane koji su popularni, kako bi vam na najbolji način mogli prenijeti njihovu učinkovitost i sve efekte. Tako smo isprobali Ultraclear laser, najnoviji tretman za pomlađivanje dostupan u Hrvatskoj, ali i saznali sve o tretmanu kojim je Lindsay Lohan transformirala svoj izgled, a koji je također dostupan u Zagrebu. Isprobali smo i serum koji djeluje poput retinola, ali bez iritacija, K-beauty masku za lice koja je eksplodirala na društvenim mrežama, kao i druge viralne makeup i skincare proizvode koji se mogu kupiti u Hrvatskoj, kako bismo se iz prve ruke uvjerili da funkcioniraju i da su s razlogom popularni.

Glamurozni makeup lookovi za svečana događanja
Kroz editorijale smo vam predstavili vladajuće trendove u makeupu i predložili makeup lookove za svečanu sezonu te smo imali priliku razgovarati s vodećim stručnjacima iz beauty industrije kao što su osnivač skincare brenda Environ Des Fernandes, vlasnice Nevia estetskih centara Iva i Karmen Ninić, makeup artistica Simona Antonović, vlasnica luxury beauty concept storea LAB Tatjana Dragović, vlasnik uspješne estetske poliklinike Nikola Milojević, makeup artist i vlasnik Rite Storea Karlo Rusan.
Upravo je posljednji na listi beauty stručnjaka s kojima smo surađivali tijekom godine bio prvi gost u našem MagMe Studiju, projektu koji smo lansirali početkom godine. Od tad smo pred kamerama na zanimljiv i zabavan sadržaj obrađivali aktualne teme iz svijeta mode i ljepote, davali naše komentare na priče koje kroje modnu industriju, ali i ono o čemu pišemo na portalu, predstavljali i kroz video sadržaj MagMe Studija.
Imali smo priliku ugostiti i brojne zanimljive sugovornike kao što su Nika Turković, Ana Ivančić, Tena Majetić Škugor, Mariela Šteko i Mia Matić, da nabrojimo samo neke od njih…

Jakov Jozinović
Osim u našem studiju, zanimljive razgovore vodili smo i putem intervju s umjetnicama Dianom Trohar, Klasjom Habjan i Ledom Šeparović, glazbenikom Jakovom Jozinovićem, producentom Brunom Mustićem, modnom dizajnericom Jelenom Đokić Bjeković, konzultanticom s globalnom karijerom Anom Maritom Brant, s osnivačima studija za uređenje interijera Wizia Studio i poznatim fotografskim duom Pasalic Studio, vlasnicom dizajnerskog concept storea Nives Borko, profesionalnom dadiljom koja je osnovala svoju agenciju Matijom Mladin, vlasnikom zagrebačkog dućana Timeless Lovro Šare, vlasnicom prvog hot yoga i pilates studija u Hrvatskoj Miom Vidjak Popović i još mnogim drugima za koje smo smatrali da je bitno da saznate njihove priče.

Wizia Studio
Među MAGnificent priče ove godine definitivno se ubrajaju i naša dva velika eventa. Početak lipnja bio je rezerviran za Moms Club event, najveći do sad, sa zabavom za mame i klince.

Moms Club event
A na kraju godine organizirali smo MAGnificent People of 2025. party na kojem smo okupili sve koji su obilježili našu godinu i zabilježili to na najbolji mogući način – editorijalom s našim gostima koji su snimali poznati fotografi Irina & Matej!

Irina & Matej MAGnificent People of 2025. editorial
Nadamo se da su vas sve naše priče iz svijeta mode, beautyja i lifestylea te inspirativni gosti s kojima smo razgovarali inspirirali i da ćete nas nastaviti čitati i u 2026. godini!
* Ako vas zanimaju teme slične ovoj predbilježite se na MagMe newsletter! Svoju email adresu možete upisati u predviđeno mjesto niže na stranici.
Fotografije: MagMe
