
Kako je modni dvojac Klisab novom kolekcijom spojio suvremenu modu i obožavani model tenisica s početka milenija?
Neupitna je činjenica da se modni komadi s početka milenija, ove sezone vraćaju u fokus. Nakon što su tenisice njemačkog sportskog diva adidas zaludile trendseterice posljednjih sezona, i prešle iz sportskog u modni kontekst, ove godine vraća se još jedan model – adidas Superstar!
View this post on Instagram
Komadi s početka milenija u 2025. godini savršeno se spajaju uz suvremene odjevne komade, a kako novije komade iskombinirati s nekadašnjim klasicima, dobro zna hrvatski modni dvojac Klisab. Naime, na reviji za kolekciji proljeće/ljeto 2025. godine, dizajneri Tomislav Kliškinić i Marko Šabarić, predstavili su kolekciju čiji se komadi idealno slažu s modelom Superstar. Manekenke i manekeni pistom su defilirali uz ovaj povratnički model tenisica, a modeli u bijeloj i crnoj nijansi, idealno su se slagali uz kreacije domaćeg brenda.

Tomislav Kliškinić i Marko Šabarić
“adidas Superstar tenisice kultni su model koji nas vraća u djetinjstvo, evocirajući bezbrižnost i opuštenost. U KLISAB kolekciji PROLJEĆE/LJETO25 savršeno su se uklopile, pružajući osjećaj slobode kretanja koji smo željeli naglasiti. Svojim prepoznatljivim dizajnom unijele su sportski element koji volimo integrirati u vlastiti stil odijevanja. Uz snažnu morsku inspiraciju koja prožima kolekciju, tri legendarne pruge bile su nezaobilazan detalj”, objasnio je dizajner Marko Šabarić poveznicu koja stoji iza brenda i modela tenisica.
Radi se o novoj kolekciji obožavanog brenda u kojoj je naglasak bio na čistim linijama uz manipulaciju nešto posebnijim siluetama, a paleta kolekcije prostirala se od tamnije plave, smeđe i crne nijanse. Simbolično, dizajneri su kolekciju nazvali “Svi bi ljubili mornare”, zbog očitih referenci na mornarske odjevne kombinacije, poput kapica i prepoznatljivih gornjih odjevnih komada. Za styling kolekcije zaslužna je Ana Nikačević, koja je fantastično ukomponirala mornarske siluete uz obožavane tenisice Superstar, inače blisko povezane sa streetwear kulturom, koje su debitirale 1970. godine kao niske tenisice za košarku.
Ne prestaju se nizati salve oduševljenja za novu kolekciju modnog dvojca, a tome u prilog ide i činjenica da su pokazali kako savršeno spojiti suvremenu modu i streetwear kulturu odijevanja uz tenisice koje su vladale početkom milenija. A sigurno je, vladat će ponovno!
* Ako vas zanimaju teme slične ovoj predbilježite se na MagMe newsletter! Svoju email adresu možete upisati u predviđeno mjesto niže na stranici.
Fotografije: PR