MagMe MagMe 22.08.2025.

Zagreb dobiva novi festival koji spaja najbolje od pića, hrane i glazbe

Kasno ljeto u Zagrebu ima svoju čar – dani su još uvijek topli, a grad se lagano vraća u svoj ritam. Upravo taj ritam povratka u rutinu nakon ljetnih doživljaja, uhvatit će AFTERTASTE – novi urbani street festival koji, od 11. do 21. rujna, pretvara Kvaternikov trg u najživopisnije mjesto u gradu. Festival na kojem ćete prepričavati svoje ljetne uspomene, uz sjajnu atmosferu dovodi na Kvatrić selekciju vrhunskih vina, craft pivovare, miksologe i chefove.

Poziv je to da posljednje dane ljeta provedete uz čašu vina, osvježavajući koktel, pivo ili fine zalogaje, a evo u čemu ćete sve moći uživati tijekom prvog Aftertaste festivala.

TRI VINSKA BARA

Svi ljubitelji vrhunskih vina i oni koji su početkom ljeta rado odlazili u Vinski grad na Tuđmancu uživat će u vrhunski probranim vinima na tri tematska vinska bara. Prvi je SAFE BET BY VINART sa selekcijom hrvatskih najpopularnijih i najtraženijih mirnih vina, poput Štampar Sauvignona ili Muškata žutog, Cattunar Muškata ruža, Fakin Malvazije, Malvazije i Caldierosso vinarije Benvenuti…

Drugi bar je VINSKI TREZOR by SAŠA ŠPIRANEC koji će na Kvatrić dovesti neka od najprestižnijih vina na tržištu, ali po pristupačnim cijenama. Prilika je to da posjetitelji kušaju vina koja su rijetko dostupna na čašu, poput terana Santa Elisabetta vinarije Benvenuti koji se svake godine rasproda i prije izlaska na tržište, Ego Pošip koji se okitio Decanterovim zlatom te biseri poput Fakin La prima, Miloš Stalagmit, Grgić plavac… Pjenušavi dio vinske ponude čini BUBBLE BAR sa selekcijom odabranih pjenušaca, šampanjaca i prosecca. Na kućici će se tako točiti Štampar Urban white, Royal Hill, Moët Chandon, Prosecco Villa Sandi Millesimato, Canard Duchene Leonie Brut i još mnoge vrhunske etikete. 

SIGNATURE KOKTELI I CRAFT PIVO

Ljubitelje piva očekuju dva pivska bara, na jedan od njih stiže međimurska craft pivovara LEPI DEČKI, dok na drugi bar stiže vrhunsko hrvatsko craft pivo 5TH ELEMENT i ERDINGER – njemačka obiteljska pivovara s više od 130 godina tradicije. 

Jedan od najpoznatijih hrvatskih barmena, Filip Lipnik – vlasnik zagrebačkog Blend Bara i osnivač Art of Bar Academy, na Kvatrić donosi svoje autorske koktele u kućici ART OF BAR BY FILIP LIPNIK. Osim Lipnika, vrhunsku listu koktela priprema i COCKTAILS BY DOMAGOJ CIMERMAN, omiljene istarske spirite donosi ROSSI DESTILERIJA, dok će MARTINI ponovno očarati posjetitelje s hitom ljeta – Martini Fiero & Tonic koktelom. 

ZALOGAJI ZA SVAKO NEPCE 

Za raznolikom ponudom pića ne zaostaje ni kreativna ponuda jela. Poznata ekipa iz kvarta JELLYFISH IN SPACE pripremat će svoje dobro provjerene specijalitete, MRAV BURGER zadužen je za najsočnije burgere u gradu, CHEESE BAR BY PRESIDENT na Kvatrić donosi selekciju vrhunskih sireva i plate bez kojih neće proći ni jedno druženje na Aftertasteu, a PETRUS BY TIN MILETIĆ priprema gastro klasike poput poljičkog soparnika, srdela na Ofyr grillu te još poneka iznenađenja. Gostovanje na ovom festivalu potvrdio je i SPUD BUD poznat po specijalitetu od krumpira radi kojeg su se već na festivalima stvarali redovi znatiželjnih posjetitelja. 

Aftertaste bit će mjesto privlačno svakom ukusu, svakoj želji za opuštenim druženjem i bijegom od rutine nakon ljeta, nakon posla i nakon obaveza. Iza ovog festivala stoji iskusna ekipa iz Vinarta, poznata zagrebačkoj publici po organizaciji Vinskog grada, a ugostiteljima po renomiranom vinskom sajmu u Laubi. Organizatori pripremaju i prigodan svakodnevni program koji će dodatno oživjeti ovaj zagrebački trg, stoga pozivaju da sve pratite na društvenim mrežama festivala — Facebooku i Instagramu.

Radno vrijeme festivala bit će svaki dan od 16 sati do ponoći, a vikendom će zabava početi i nešto ranije. 

* Ako vas zanimaju teme slične ovoj predbilježite se na MagMe newsletter! Svoju email adresu možete upisati u predviđeno mjesto niže na stranici.

Fotografije: PR